Do sezonu 2017/18 podchodzimy z piętnastoosobowym składem, z którego dziewięć dziewczyn stanowić będzie równolegle o sile U22. W zespole mamy wielką przyjemność powitać: Anię Kuncewicz-Dąbek oraz Aleksandrę Kaję. Ania na parkietach ekstraklasy reprezentowała m.in. Basket Konin, ROW Rybnik, AZS Uniwersytet Rzeszowski oraz Tęczę Leszno. W sezonie 2014/15 była drugą najlepiej zbierającą i punktującą Polką na boiskach Basket Ligi Kobiet, a w 2015/16 zdobyła tytuł MVP pierwszej ligi w barwach Lidera Pruszków. Olę kojarzyć możemy ze spotkań ekstraklasowych Artego Bydgoszcz, ŁKS Łódź, Basketu Konin, Widzewa oraz dwukrotnego udziału w mistrzostwach Europy U20. W ostatnim sezonie była jedną z podstawowych zawodniczek AZS UW, na swoim koncie ma również dwukrotne wprowadzenie zespołu do ekstraklasy. Może uda się też z Polonią!

Do zespołu latem dołączyły także Zuzanna Wrzesień (ostatnio Lider Pruszków), Izabela Zdrodowską (ostatnio Basket SMS Aleksandrów Łódzki), Joanna Maryniewską (ostatnio MUKS Poznań) oraz Natalia Gejcyg (ostatnio Trójka Żyrardów). Kapitanem zespołu pozostaje Iwona Gawryszewska, ps. “Kurczak”. Z zeszłorocznego składu zobaczymy także Annę Kolad, Joannę Rudenko, Justynę Kowalską, Ilonę Płaczkiewicz, Aleksandrę Piechotę, Natalię Rozińską, Dagmarę Urbańczyk oraz Izę Błajdę. Zespół poprowadzi trener Maciej Szelągowski a wspierać go będą z boiska Aleksandra Kaja (jako asystentka oraz trenerka drużyny U22) oraz Zuzanna Wrzesień (jako trenerka przygotowania motorycznego). O zdrowie zawodniczek zadba fizjoterapeutka Paulina Gawron.

Z zespołem na ten sezon pożegnały się: Laura Lichomska, Anna Kolasińska, Aneta Supeł, Inga Korczak, Patrycja Szpakowska, Urszula Kasperska, Weronika Zaworska, Agnieszka Dalecka, Agnieszka Feja, Małgorzata Kniefel, Olga Kossmann, Cristina Garcia Gonzalez oraz Martyna Majkut. Część z dziewczyn będziemy mogli oglądać oraz dopingować w barwach Ursusa Warszawa. Za wszystkie trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że nasze drogi będą się jeszcze często krzyżować!

Już teraz zapraszamy na inaugurację sezonu z Basket Aleksandrów Łódzki. Spotkanie odbędzie się 7 października o godz. 17:30 w hali Polonii na ul. Konwiktorskiej 6. Będzie to pierwszy mecz o stawkę po blisko półrocznej przerwie między sezonami.

Fotosesja:

Art-director: Artur Dziedzic
Zdjęcia: Marcin Połeć
Charakteryzacja: Aleksandra Zduńczyk oraz Bogna Golec / Esther Studio
Światło: Damian Maleszewski
Opracowanie i post-produkcja: Artur Dziedzic
Korekcja kolorów: Łukasz Sobera
Studio: Studio 9×9
Mecenat: Tomasz Malinowski