Późna pora w środku tygodnia pomiędzy dwoma weekendami, w które rozgrywamy mecze domowe, nie zwiastowały porywającej frekwencji na spotkaniu z Huragankami. Mogą jednak żałować, Ci co postanowili zostać w domu, bo głównie za sprawą tak nietypowego terminu na parkiecie mieliśmy szansę ujrzeć wiele znajomych twarzy z pierwszoligowego zespołu Macieja Gordona i Małgorzaty Zaroń.

Dla zawodniczek AZS UW legitymującego się umową szkoleniową z Huraganem Wołomin, była to dobra okazja do sparingu przed nadchodzącą kolejką centralnej ligi, a przy okazji szansa moralnego odegrania się za ostatnią domową porażkę ich macierzystego klubu. Jeszcze większe znaczenie mecz miał jednak dla Polonistek. Rywalizacja na tle ogranych i doświadczonych zawodniczek obnażyła wszelkie niedoskonałości w grze obronnej i przypomniała o wciąż słabej skuteczności rzutowej, dostarczając wiele materiału do analiz w perspektywie występów w półfinałach.

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla Czarnych Koszul po celnym rzucie za 3 Ilony Płaczkiewicz, jednak jeszcze na koniec pierwszej kwarty Huragankom udało się doprowadzić do wyrównania. Największe spustoszenie w naszej grze defensywnej siały Pola Dmochewicz i Anna Pawłowska (kolejno 26 i 21 pkt.). W naszym zespole w statystykach najlepiej spisywała się Anna Kuncewicz (26 pkt., 12 zbiórek, 5 bloków). 

Po niespodziewanej porażce należy podnieść głowy do góry i przygotowywać się do ostatniej ligowej rywalizacji roku 2017, która już w najbliższą sobotę o 17:30. Gośćmi w hali Polonii będą zawodniczki UKS 4 Ursus Warszawa, z którym wiele możemy pamiętać z jeszcze niedawnych występów w naszych barwach. Przy okazji meczu odbędzie się kiermasz świąteczny, nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych w świątecznej odsłonie Strefy Małego Kibica. Nie może Was tego dnia zabraknąć!

SKK Polonia Warszawa – UKS Huragan Wołomin 67:79 (22:22, 13:21, 19:17, 13:19)
Punkty: Anna Kuncewicz (26 pkt.), Ilona Płaczkiewicz (11 pkt.), Justyna Kowalska (8 pkt.), Aleksandra Kaja (7 pkt.), Zuzanna Wrzesień, Natalia Gejcyg (5 pkt.), Iwona Gawryszewska (4 pkt.), Iza Błajda (1 pkt.), Anna Kolad, Joanna Rudenko, Aleksandra Piechota, Natalia Rozińska (bez punktów).

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Piąte domowe zwycięstwo z rzędu – kolejny krok w stronę play-off!
5 lutego 2023
Sobotni mecz z Katarzynkami – potyczka z marzeniami o play-off w tle
4 lutego 2023
Koniec przedsprzedaży internetowej biletów na sobotni mecz z Katarzynkami
3 lutego 2023

Twitter