2. miejsce w rundzie zasadniczej Mistrzostw Polski U22!

18-20 grudnia Polonistki wzięły udział w turnieju w Wołominie, w ramach Mistrzostw Mazowsza Juniorek Starszych (U22)

W drużynie Polonii oprócz grających w meczach drugiej ligi kobiet Justyny Kowalskiej, Zuzanny Wrzesień, Izy Błajdy, Natalii Gejcyg, Dagmary Urbańczyk i Aleksandry Piechoty pojawiło się także kilka nowych zawodniczek. Po raz pierwszy mieliśmy okazję oglądać w akcji Natalię Pyskło, reprezentantkę Polski osób niesłyszących. W ramach umowy szkoleniowej z UKS Trójka Żyrardów wsparła nas Marta Nitkiewicz. Ponadto w barwach Polonii zadebiutowały Angelika Ostasiewicz i Sonia Frojdenfal, które w zeszłym sezonie wywalczyły z Żakiem Nowy Sącz awans do pierwszej ligi koszykówki kobiet (ostatecznie Żak nie przystąpił do gry na tym poziomie rozgrywkowym). Kontuzja kostki wyeliminowała pechowo tuż przed samym turniejem Natalię Rozińską, co wraz z rekonwalescencją Izy Zdrodowskiej spowodowało, że często nasze zawodniczki nie grały na swoich nominalnych pozycjach.

W tym sezonie – podobnie jak i rok temu – na Mazowszu nie było wystarczającej liczby drużyn, aby rywalizować ze sobą w ramach ligi, to turniej w Wołominie był w zasadzie pierwszą okazją dla naszych juniorek starszych do rozegrania meczów o stawkę w takim składzie osobowym. Przeciwniczkami oprócz gospodyń, czyli Huraganu Wołomin, były zespoły Mon-Polu Płock oraz UKS Nowa Wieś.

W pierwszej turniejowej potyczce Polonistki zmierzyły się z UKS Nowa Wieś. Młode zawodniczki z UKS (przedział wiekowy od 14 do 17 lat) walczyły ambitnie, co zaowocowało wygraną czwartą kwartą (15:9) Pozostałe trzy odsłony toczyły się pod dyktando Polonistek i całe spotkanie zakończyło się naszym dwudziestopunktowym zwycięstwem 70:50. Na wyróżnienie za grę w tym meczu zasłużyła debiutującą w SKK Polonii Marta Nitkiewicz. Zdobyła aż 20 punktów, czyli najwięcej z całego zespołu Polonii, a 12 zbiórek dowodzi że wraz z „Dżastą” Kowalską (11 zbiórek) królowały także pod tablicami. Justyna Kowalska dołożyła do tego 14 punktów, zatem i ona i „Nitka” odnotowały tego dnia na swoim koncie „double-double”.

Wyniki

Drużyna1234TWynik
SKK Polonia Warszawa192517970Zwycięstwo
Nowa Wieś131391550Porażka
Punkty dla Polonii: Nitkiewicz 20, Kowalska 14, Błajda 13, Wrzesień 6, Urbańczyk 6, Ostasiewicz 5, Gejcyg 4, Frojdenfal 2 Piechota i Pyskło – bez punktów

W drugim dniu turnieju przeciwniczkami Polonistek była ekipa Mon-Polu Płock, która zmusiła nasze zawodniczki do emocjonującej walki aż do ostatnich minut. Płocczanki po pierwszej kwarcie prowadziły 7 punktami (18:11), ale na drugą połowę wychodziły już tylko z 1 punktem przewagi (30:29). Po trzeciej kwarcie Polonistki objęły prowadzenie 48:43, ale przestój w ostatniej kwarcie sprawił, że na niespełna 12 sekund przed końcem i przy wyniku 54:53 dla Warszawianek to Mon-Pol był w posiadaniu piłki. Nieskutecznie rozegrana końcowa akcja oraz dwa faule (w tym drugi niesportowy) sprawiły, że Płocczanki uległy ostatecznie Polonii 53:56. Niekwestionowaną bohaterką meczu z Mon-Polem była Zuzanna Wrzesień. Świetna druga kwarta okraszona 8 punktami, szereg dobrych decyzji boiskowych, pewna ręka z linii rzutów osobistych (7 trafionych na 7 oddanych) oraz przechwyt w akcji decydującej o losach meczu to tylko kilka z zasług naszej rozgrywającej w tym spotkaniu. Swoją cegiełkę do końcowego sukcesu dołożyły także nieźle punktujące tego dnia Iza Błajda (11 pkt) i Natalia Gejcyg (8pkt) Nie sposób było nie zauważyć dobrej postawy Dagmary Urbańczyk, która w tym meczu zanotowała aż 10 zbiórek. Justyna Kowalska i Marta Nitkiewicz zaimponowały skutecznymi blokami (każda z nich- 3 bloki).

Wyniki

Drużyna1234TWynik
Mon-Pol Płock1812131053Porażka
SKK Polonia Warszawa111819856Zwycięstwo
Punkty dla Polonii: Wrzesień 15, Błajda 11, Gejcyg 8, Kowalska 6, Ostasiewicz 5, Nitkiewicz 5, Urbańczyk 4, Frojdenfal 2

Ostatni mecz turnieju między SKK Polonia a Huraganem Wołomin był zarazem meczem o pierwsze miejsce. W piątce gospodyń pojawiły się zawodniczki znane z gry na pierwszoligowych parkietach w barwach AZS Uniwersytet Warszawskiego (umowa szkoleniowa pomiędzy tymi zespołami): Anna Pawłowska, Pola Dmochewicz, Wiktoria Skuzińska, Gabriela Piech czy Katarzyna Chodkowska. Huraganki imponowały znakomitą skutecznością rzutową i szybko objęły prowadzenie 13:2. Polonistki nie poddały się i między innymi dzięki świetnej dyspozycji Izy Błajdy oraz celnej „trójce” Dagmary Urbańczyk po pierwszej kwarcie przegrywały jedynie 11:16. W drugiej kwarcie to niestety gospodynie skutecznie trafiały za trzy punkty (4 celne „trójki” tej kwarcie, a 9 w całym meczu), a nasz bilans punktowy w tej części meczu zawdzięczamy głównie celnym rzutom Soni Frojdenfal (5 punktów w kwarcie) oraz Angeliki Ostasiewicz ( 3 punkty, 1x3pkt). Ta kwarta zakończyła się wynikiem 24:10 dla Huraganu, a tym samym pierwsza połowa wynikiem 41:20 dla ekipy z Wołomina Dzięki przebudzeniu Justyny Kowalskiej w trzeciej kwarcie (8 punktów w kwarcie) Polonistkom udało się zniwelować przewagę gospodyń do 10 punktów (49:39 dla Huraganu). Niestety w końcówce tej części spotkania zawodniczki z Wołomina dołożyły kolejne 6 punktów i tym samym po trzech kwartach prowadziły 55:39.Ostatnią odsłonę meczu Polonistki zaczęły od prowadzenia 5:0, ale mimo walecznej postawy uległy ostatecznie w tej kwarcie gospodyniom 11:21, a w całym meczu 50:76.

Wyniki

Drużyna1234TWynik
Huragan Wołomin1624152176Zwycięstwo
SKK Polonia Warszawa1110181150Porażka
Punkty dla Polonii: Kowalska 12, Ostasiewicz 10, Błajda 10, Frojdenfal 7, Urbańczyk 5, Gejcyg 4, Wrzesień 2, Nitkiewicz – bez punktów

Juniorki Starsze SKK Polonia Warszawa zajęły drugie miejsce w turnieju, za ekipą Huraganu Wołomin. Kolejne miejsca przypadły Mon-Polowi Płock i UKS Nowa Wieś. Teraz Polonistki oczekują na mecze ćwierćfinałowe w terminie 19-21 stycznia 2018 (lokalizacja oraz rywalki nie są jeszcze znane), szlifując formę na kolejne mecze w ramach Mistrzostw Polski Juniorek Starszych.

PozycjaDrużynaPKTMZWPORP.ZD.P. STR.BIL.Stosunek
16330239159801.5031
25321176179-30.9832
3431219318671.0376
43303151235-840.6426

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Znamy terminy grudniowych meczów domowych koszykarek Polonii
29 listopada 2022
Miejskie Zakłady Autobusowe Partnerem Sekcji SKK Polonia w sezonie 2022/2023!
29 listopada 2022
SKK Polonia Warszawa wygrywa inauguracyjny turniej LOTTO 3×3 LIGI Kobiet! 
27 listopada 2022

Twitter