Wygrana i remis w sparingach z AZS UW

W przerwie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem udało się rozegrać bardzo wartościowe dwa sparingi z pierwszoligowym Uniwersytetem Warszawskim. Oba spotkania zostały rozegrane przy ul. Konwiktorskiej.

Pierwszy mecz odbył się w czwartek, 28 grudnia. Trenerzy obu drużyn ustalili formułę grania na 5 x 10 min, więc tym razem mogliśmy obserwować pięć kwint zmagań naszych koszykarek. AZS UW przystąpił do meczu bez Poli Dmochewicz i Anny Pawłowskiej (odpoczynek) oraz kontuzjowanej Oliwii  Olesiewicz (Olivka, szybkiego powrotu do zdrowia!). Zespół SKK Polonia Warszawa wystąpił bez chorych tego dnia – Anii Kuncewicz, Ilony Płaczkiewicz oraz Natalii Rozińskiej. Przez całe spotkania trenerzy obu drużyn próbowali różnych ustawień obrony oraz kilku opcji zagrywek w ataku. Nasz zespół błysnął dobrą skutecznością rzutową. Punktowało wiele zawodniczek, trafiając często rzuty z dystansu. Coraz lepiej funkcjonowała także obrona strefowa, która powodowała, że przeciwniczki wiele rzutów oddawały pod presją. Ostatecznie wygrywamy pierwszy mecz 80:67.

W drugim meczu rozegranym w piątek, 29 grudnia drużyny zagrały cztery razy po 12 minut. Polonistki przystąpiły do sparingu ponownie bez chorych koleżanek.  Z kolei Uniwersytet Warszawski pozwolił odpocząć Milenie Krzyżaniak i Izabeli Tkacz, a ich miejsce zajęły Pola Dmochewicz i Anna Pawłowska. Pierwsza kwarta w wykonaniu naszego zespołu była koncertowa – jedna z najlepszych w tym sezonie. Wysoka skuteczność, mało strat i bardzo dobra obrona zespołowa pozwoliła skończyć pierwszą część gry wynikiem 23:8. Do połowy meczu utrzymywało się dosyć wysokie prowadzenie Polonii. Niestety, bliżej końca pojawiło się rozprężenie i rywal wykorzystując swoje atuty w czwartej kwarcie objął prowadzenie. Nasz zespół jednak nie poddał się i do końca toczył wyrównaną walkę. Przy stanie meczu 74:74 mieliśmy jeszcze szansę na decydujący rzut jednak nie udało się wykonać skutecznej akcji. Po końcowym gwizdku trenerzy zadecydowali, że mecz zostanie zakończony remisem.

Bardzo dziękujemy drużynie AZS UW za udział w sparingach i możliwość grania z silnym rywalem. Dla drużyny Polonii są to zawsze bardzo wartościowe doświadczenia.

W naszej drużynie nie wystawimy żadnej indywidualnej laurki. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, bez wyjątku. Nasze zawodniczki doskonale weszły w swoje role na boisku, w obu meczach. Organizacja ataku mogła się podobać, ale najważniejsze, że widać poprawę obrony zespołowej (pamiętajmy,  że “atak sprzedaje bilety, a obrona zdobywa mistrzostwa”). Bardzo dziękujemy dziewczynom i trenerowi za te dwa spotkania, dzięki którym wkraczamy pełni nadziei w nowy rok. Tak trzymać!

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Portal Grupowe-Bilety.pl Partnerem Wspierającym SKK Polonia w sezonie 2022/2023
22 września 2022
IV Memoriał Bohdana Bartosiewicza – już w najbliższy weekend!
19 września 2022
Przed turniejem AZS UMCS LUBLIN CUP – Maciej Gordon o okresie przygotowawczym
16 września 2022

Twitter