Kończymy rozgrywki na 1. miejscu!

Wygrywamy dzisiaj 83:74 z ekipą UKS 4 Ursus Warszawa i tym samym przypieczętowujemy zakończenie fazy zasadniczej na pierwszym miejscu w grupie!

Mecz od początku zapowiadał się wyjątkowo ciekawie. Ursus, który w zeszłym roku jeszcze miewał wahania formy, pokazał pazur na koniec rozgrywek m.in. dzięki dwum pierwszoligowym wzmocnieniom. Mecz rozpoczął się po naszej myśli: zespół wszedł skoncentrowany w grę i dzięki wysokiej skuteczności, przechwytom, udało się już w pierwszych minutach wypracować kilkunastopunktową przewagę. Bezpieczny dystans pozwolił trenerowi Maćkowi Szelągowskiemu na rotowanie szerokim składem. Gorąco się zrobiło w trzeciej kwarcie: Ursus postawił na waleczność na każdym centymetrze parkietu i rzuty z dystansu. Opłaciło się: w ostatnich minutach przewaga Czarnych Koszul zmalała do zaledwie kilku punktów.

W naszym zespole najlepiej tego dnia punktowały: Ania Kuncewicz (18 pkt.), Sonia Frojdenfal (17 pkt.), Aleksandra Kaja (11 pkt.), Angelika Ostasiewicz i Joanna Rudenko (7 pkt.), Zuzanna Wrzesień (6 pkt.), Ania Kolad, Justyna Kowalska, Iza Błajda (5 pkt.), Natalia Gejcyg (2 pkt.). Bez punktów, za to równie niezbędne tego dnia: Ilona Płaczkiewicz i Dagmara Urbańczyk. W drużynie gospodyń bardzo dobry występ naszych byłych zawodniczek: Magdalena Kulińska oraz Inga Korczak (13 pkt.).

Czekamy na podanie miejsca organizacji turnieju półfinałowego, który już 6-8 kwietnia. Rezerwujcie czas i wspierajcie nas w walce o pierwszą ligę!

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Klaudia Sosnowska zagra z reprezentacją Polski 3×3 na mistrzostwach świata w Wiedniu
27 maja 2023
Polki siódme w FIBA 3×3 Women’s Series w Astarze
22 maja 2023
Biało-Czerwone wystąpią w turnieju FIBA 3×3 Women’s Series w Azerbejdżanie
20 maja 2023

Twitter