Anna Kuncewicz dyrektorem sportowym SKK Polonia Warszawa

W związku z rozwojem naszej sekcji zarząd klubu SKK Polonia Warszawa postanowił o stworzeniu stanowiska Dyrektora Sportowego i powierzenie tej funkcji Annie Kuncewicz. Razem z trenerem głównym będzie odpowiedzialna za oblicze zespołu seniorskiego w sezonie 2019/2020 oraz zbudowanie podwalin pod masowy program szkolenia dzieci i młodzieży. Życzymy powodzenia w nowej roli i wierzymy, że zebrane przez lata doświadczenie na parkiecie zaprocentuje!

Łukasz Tusiński – prezes SKK Polonia Warszawa: “Obszar sportowy to jedna z głównych domen działalności naszej sekcji. To naturalna kolej rzeczy, że kluczowy dział potrzebuje dedykowanej osoby dbającej o jego rozwój! Bardzo się cieszę, że będzie to Ania. Zadań jest cała masa, bo oprócz drużyny seniorskiej zamierzamy w tym sezonie stworzyć fundamenty pod projekt młodzieżowy co jest jednym z głównych założeń projektu – “Przywracamy blask koszykówce kobiet w stolicy”. Idziemy do przodu z każdym rokiem i chcemy angażować w rozwój organizacji również naszych ludzi. Powodzenia!”

Anna Kuncewicz: “Dziękuje klubowi za okazane zaufanie i zadania jakie przede mną postawił. Moje doświadczenie zdobyte na parkiecie oraz chęć pozostania w środowisku, które znam pozwolą wspierać Polonię od innej strony. Polonia to klub z ogromnymi tradycjami, a projekt przywrócenia mu wielkości jest bardzo bliski mojemu sercu. Dlatego bardzo się cieszę z nowych wyzwań i jestem pewna, że wspólnie możemy osiągnąć wiele. Będąc częścią drużyny miałam okazję zaobserwować potencjał, który możemy razem rozwijać. Uważam, że przy wsparciu doświadczonych koleżanek, młode zawodniczki, wokół których chcemy budować organizację będą mogły rozwijać swoje umiejętności i w przyszłości stanowić o sile zespołu. W kwestii mojego czynnego uczestnictwa w rozgrywkach pozostawiam się do dyspozycji trenera, kierując się dobrem klubu. Teraz mój czas pochłoną na pewno sprawy organizacyjne zespołu, który mam nadzieje będzie stopniowo rósł w siłę na naszych oczach, przynosząc nam wszystkim wiele radości i satysfakcji.”