“Rozwijamy działalność gospodarczą w ramach Klubu” – rozmowa z Łukaszem Tusińskim

Nasz Klub to nie tylko działalność sportowa. O rozwoju obszaru biznesowego przeczytacie w wywiadzie z prezesem SKK Polonia Warszawa – Łukaszem Tusińskim.

Dziś nie będziemy rozmawiać o taktyce, miejscu w tabeli ani o rundzie rewanżowej, którą właśnie rozpoczyna zespół.

– Nie, dziś wyjątkowo nie. Chcąc walczyć sportowo o jak najwyższe cele – kluczowe jest poukładanie organizacji i wszystkich jej obszarów.

Jak to wygląda w naszym Klubie?

– Z sezonu na sezon idziemy w dobrym kierunku, ale za każdym zakrętem czeka na nas coraz więcej wyzwań. Ten sezon będzie zdecydowanie najbardziej wymagający – organizacyjnie i finansowo. Dlatego jeszcze przed rozgrywkami powołaliśmy drugiego członka zarządu – Anię Kuncewicz – która jako dyrektor sportowy odpowiada właśnie za obszar sportu w Polonii. Ja w tym momencie skupiam się na rozwoju działalności gospodarczej prowadzonej przez Klub. Musimy rozszerzyć jej zakres i nie bazować wyłącznie na sponsoringu, ale iść w stronę innych działań biznesowych, generujących dochód dla Klubu, który przeznaczymy na rozwój drużyny.

Jak to? Czyli Klub wyjdzie poza obszar marketingu sportowego?

– Dokładnie tak. Jeżeli okazałoby się, że mamy zasoby, aby działać w jakiejś branży – to powinniśmy to robić. W tym momencie najbliżej nam do agencji zajmującej się marketingiem, PR-em czy reklamą. Budujemy ofertę dla firm, które niekoniecznie chcą być związane wizerunkowo ze sportem. Chcemy, żeby Polonia była po prostu podmiotem biznesowym i oferowała usługi takie jak każda inna agencja na rynku.

Czy mamy już jakieś przykłady takich działań?

– Tak. Pod koniec listopada podpisaliśmy przełomową dla nas umowę agencyjną z Miejskimi Zakładami Autobusowymi, dotyczącą sprzedaży nośników reklamowych na warszawskich autobusach. Jako SKK Polonia Warszawa oferujemy pełne wsparcie kampanii opartej na nośnikach typu FullBack, HalfBack (reklama na tyłach autobusów – przyp. red.) oraz nośnikach statycznych w autobusach typu ramki podsufitowe i uchwyty pasażerskie. No i oczywiście produkt szlagierowy – system HALO WARSZAWO! (dawniej UrbanInfo.tV) – czyli prawie trzy tysiące ekranów LCD w warszawskich autobusach. Następne w kolejce są Tramwaje Warszawskie. Mam nadzieję, że uda się nawiązać współpracę i poszerzymy ofertę.

Czyli potencjalny klient Klubu nie musi być w ogóle związany z Polonią?

Dokładnie tak. Nie chcemy ograniczać popytu, bo nie każda marka chce być łączona ze sportem. Chcemy pozyskiwać klientów dla MZA na ich nośniki reklamowe i w ten sposób poniekąd odwdzięczyć się za lata współpracy. Rozpoczęliśmy już rozmowy z potencjalnymi kontrahentami.

A co z firmami, które chcą związać się wizerunkowo z Polonią?

Zbieramy właśnie chętnych na Patronaty. Jest to oferta kierowana do podmiotów lub osób fizycznych, które mogą wesprzeć Klub kwotą 2000 zł miesięcznie w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2020 r. Patronatem można objąć dowolną liczbę koszykarek, z zastrzeżeniem, że jedna koszykarka może mieć jednego Patrona. Łącznie mamy zatem 14 patronatów, a dostępnych jest 13, bo kibice zrobili nam dziś mikołajkowy prezent i objęli patronatem jedną z zawodniczek.

Czy gdzieś można zapoznać się z ofertami?

– Zapraszamy na stronę:  www.poloniawarszawa.com/oferty-promocyjne/, gdzie dostępne są wersja on-line i PDF oferty. W przypadku zainteresowania wystarczy się z nami skontaktować, do czego bardzo zachęcam!

Dziękujemy za rozmowę.

– Dziękuję i zapraszam wszystkich na mecz z MKS Pruszków, 14 grudnia o 17:30 w hali Polonii.