Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych naszym darczyńcą!

Mamy przyjemność ogłosić, że Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych wsparła SKK Polonia Warszawa darowizną przeznaczoną na działalność statutową Klubu, w ramach realizacji działalności pożytku publicznego – wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

Sezon 2020/21 jest niewątpliwie bardzo udany dla naszego Klubu. Koszykarki Polonii Warszawa po rundzie zasadniczej zajęły pierwsze miejsce w grupie A 1. Ligi Kobiet (1LK), z doskonałym bilansem 17-1. W trakcie trwającego sezonu oraz wliczając końcówkę poprzedniego cyklu rozgrywek, ustanowiły absolutny rekord klubowy serii zwycięskich meczów ligowych – wygrywając 22 spotkania z rzędu!

W dniach 5-7 marca 2021 drużyna SKK Polonia Warszawa brała udział w turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski w Gdyni, w którym – jako najlepszy zespól zaplecza ekstraklasy – miała szansę rywalizacji z KS Basket 25 Bydgoszcz, grającym na co dzień  na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, świeżo upieczonym zdobywcą brązowego medalu.

W dniu 7 marca pod egidą SKK Polonia Warszawa odbył się koszykarski Camp dla dziewcząt, które w roku szkolnym 2021/22 rozpoczną naukę w liceum. Wzięły w nim udział 22 młode koszykarki z 12 różnych klubów. Celem Campu był nabór do nowo tworzonej jest interklubowej klasy, przygotowującej do występów na poziomie seniorskim. Będzie ona stanowić fundament piramidy szkoleniowej koszykówki kobiet w Warszawie, zapewniający profesjonalną ścieżkę rozwoju dla młodych zawodniczek– od liceum, przez studia – aż po sport seniorski.

W ostatnich tygodniach koszykarki Polonii z sukcesami walczą w fazie Play-Off  1LK. Już tylko jedna wygrana w serii finałowej, w której rywalizują z Top Market MKS Pruszków, dzieli je od uzyskania wymarzonego awansu do ekstraklasy!

Główne wartości działalności PWPW to bezpieczeństwo, rozwój, innowacyjność i kompetencje – w zasadzie każdej z nich hołdujemy także i w naszym Klubie – dbając o stabilną przyszłość, ciągły postęp sportowy i organizacyjny oraz stawiając na nowoczesne rozwiązania i współdziałając z fachowcami! Wierzymy mocno, że to może być początek naszej dalszej harmonijnej współpracy!

Fot. Adrian Stykowski Fotografia