Miasto Stołeczne Warszawa Głównym Partnerem SKK Polonia w sezonie 2021/2022

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że Miasto Stołeczne Warszawa będzie Głównym Partnerem SKK Polonia w sezonie 2021/2022!

„Do grona stołecznych klubów grających w najwyższej krajowej klasie rozgrywkowej dołączyły w tym roku koszykarki SKK Polonia Warszawa. Bardzo się cieszę z tego powodu. Stało się to bowiem po 10 latach od wznowienia działalności przez żeńską sekcję koszykarską stołecznej Polonii oraz prawie u progu przypadającego w 2025 roku jubileuszu 100-lecia kobiecej koszykówki w Warszawie. Ta  tradycja to piękna rzecz, pamiętali o niej warszawiacy, nie zapomniały też władze miasta.

Dlatego stolica od lat wspomagała działalność Polonii wierząc, że dobre koszykarskie czasy do nas powrócą. W latach 2015 – 2021 przekazaliśmy na SKK Polonię kwotę 697 211,00 zł brutto w ramach umów dotacyjnych oraz poprzez zakup usług promocyjnych. Natomiast w związku z awansem drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej Miasto podpisało umowę promocyjną z klubem na kwotę 750 000,00 zł brutto. Mam wielką nadzieję, że ta współpraca w połączeniu ze sportową pasją, profesjonalnym zaangażowaniem zawodniczek i działaczy klubu przyniesie nam już niebawem – może nawet w roku jubileuszowym dla kobiecej koszykówki w Warszawie – wiele radości zwieńczonej, w co osobiście mocno wierzę, mistrzostwem Polski.”

– tak o dobrej passie warszawskiego sportu, trwającej dzięki partnerstwu SKK Polonia i władz miasta Warszawy, wypowiedziała się Pani Wiceprezydent m.st. Warszawy, Renata Kaznowska.

Warto w tym miejscu podkreślić, że Pani Wiceprezydent Kaznowska zawsze była niezwykle przychylna SKK Polonia Warszawa. Jest to zatem dla nas znakomita okazja, aby złożyć podziękowania dla całego m. st. Warszawa i właśnie Pani Wiceprezydent za dotychczasowe i aktualne ogromne wsparcie dla naszego klubu i społeczności.

Sezon 2021/2022 będzie wyjątkowy – tak dla naszego Klubu, jak i m.st. Warszawa. Dzięki awansowi koszykarek SKK Polonia Warszawa do ekstraklasy w kwietniu 2021 r. stolica zyskała jedynego żeńskiego reprezentanta w najwyższej klasie rozgrywkowej w grach zespołowych. To wielkie wyróżnienie, ale także ogromne wyzwanie i zobowiązanie. Miasto Stołeczne Warszawa to dla nas kluczowy Partner, dzięki któremu SKK Polonia Warszawa może rozwijać się sportowo, organizacyjnie, a powoli także i infrastrukturalnie, zaś koszykarki Polonii z dumą mogą reprezentować stolicę na ogólnopolskich arenach.

Zapraszamy także do odwiedzenia oficjalnego portalu m.st. Warszawa, dostępnego pod adresem https://um.warszawa.pl/

 

 

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Znamy terminy grudniowych meczów domowych koszykarek Polonii
29 listopada 2022
Miejskie Zakłady Autobusowe Partnerem Sekcji SKK Polonia w sezonie 2022/2023!
29 listopada 2022
SKK Polonia Warszawa wygrywa inauguracyjny turniej LOTTO 3×3 LIGI Kobiet! 
27 listopada 2022

Twitter