W liczącej 97 lat historii sekcji koszykówki żeńskiej Polonii Warszawa nasz klub nie wystąpił nigdy w europejskich pucharach. W nadchodzącym sezonie 2022/23 mamy po raz pierwszy w historii szansę rywalizować w oficjalnych europejskich rozgrywkach. Nasz klub – SKK Polonia Warszawa – otrzymał bowiem zaproszenie do udziału w EWBL, czyli Europejskiej Lidze Koszykówki Kobiet

Oczywiście, w przeszłości koszykarki Polonii rozegrały wiele towarzyskich meczów i turniejów z zagranicznymi zespołami. Z tą rywalizacją za granicą i w międzynarodowej obsadzie wiąże się szereg wspomnień i anegdot, czasem także wieloletnich serdecznych przyjaźni. Wspomniane mecze nigdy nie miały jednak charakteru oficjalnych rozgrywek.

European Women’s Basketball League (EWBL) to liga założona w 2015 r., zrzeszająca obecnie europejskie profesjonalne kluby żeńskiej koszykówki. Start w tych rozgrywkach stanowić będzie cenne doświadczenie dla koszykarek Polonii Warszawa przed kolejnymi wyzwaniem jakie chcemy podjąć – grą w EuroCup, a może kiedyś – po zdobyciu mistrzostwa Polski – również w Eurolidze!

Gra w EWBL zapewnia rywalizację na wysokim poziomie, bowiem w rozgrywkach EWBL będziemy mieć okazję zmierzyć się z zespołami z Czech, Litwy, Łotwy, Słowacji czy Turcji, gdyż m.in. drużyny reprezentujące te kraje konkurowały ze sobą w poprzednich edycjach EWBL. W najbliższych rozgrywkach nie wezmą natomiast udziału kluby z Rosji i Białorusi, które 01.03.2022 r. zostały wykluczone z Ligi.

Planujemy nie tylko przystąpić do rozgrywek ligi EWBL, lecz będziemy się także starać, aby jeden  z dwóch turniejów pierwszego etapu rozegrano jesienią tego roku w Warszawie. Jednak, aby to się udało, musimy już teraz uiścić wpisowe w wysokości 11 tysięcy euro, aby wystąpić w EWBL.

Jeśli chcecie nas w tym wspomóc, to zapraszamy do wsparcia naszej klubowej Zrzutki, dostępnej pod poniższym łączem:

zrzutka.pl/skkpolonia-ewbl

Zbiórka potrwa do 30 czerwca 2022 roku. Czekają na Was wyjątkowe nagrody. Jednak – przede wszystkim – możemy RAZEM stworzyć piękną historię i po 97 latach PO RAZ PIERWSZY zagrać oficjalnie w Europie!

Jednocześnie informujemy, że zbiórka na wpisowe do EWBL jest naturalną formą zaangażowania naszej społeczności, ponieważ pozyskiwanie darowizn to nasza klubowa  tradycja. Miasto Stołeczne Warszawa jest głównym partnerem naszych występów w lidze EWBL – dziękujemy Prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu oraz władzom Warszawy za okazane wsparcie!

Głównym Partnerem SKK Polonia podczas koszykarskich krajowych rozgrywek ligowych w 2022 r. i rozgrywek europejskich jest m.st. Warszawa, które wspierając od lat koszykówkę kobiet i inne dyscypliny sportowe, przyczynia się do promocji aktywności ruchowej społeczeństwa

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Wiktoria Stępień i Marta Sztąberska w szerokiej kadrze reprezentacji Polski U23 w koszykówce 3×3!
25 marca 2023
Waleczna siódemka – koszykarki Polonii Warszawa kończą rozgrywki ligowe na etapie ćwierćfinału Play-Off
19 marca 2023
Kłopoty kadrowe koszykarek Polonii przed sobotnim ćwierćfinałem Play-Off
17 marca 2023

Twitter