Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że Miasto Stołeczne Warszawa będzie Głównym Partnerem SKK Polonia Warszawa w rozgrywkach ekstraklasy oraz European Women’s Basketball League (EWBL) w sezonie 2022/2023!

„Warszawska koszykówka w ostatnich latach przeżywa swój renesans. Tym bardziej cieszą sukcesy zawodniczek klubu SKK Polonia Warszawa, z którym miasto współpracuje od kilku lat. W tym sezonie będziemy mogli śledzić zmagania zawodniczek w najwyższej klasie rozgrywek krajowych, jak również na arenie międzynarodowej w rozgrywkach European Women’s Basketball League. Liczę, że ta dobra passa utrzyma się jak najdłużej i tego właśnie życzę zawodniczkom w ich zmaganiach.”

– tak o dobrej passie warszawskiego sportu, trwającej dzięki partnerstwu SKK Polonia i władz miasta Warszawy, wypowiedziała się Pani Wiceprezydent m.st. Warszawy, Renata Kaznowska.

Warto w tym miejscu podkreślić, że Pani Wiceprezydent Kaznowska zawsze była niezwykle przychylna SKK Polonia Warszawa i także dzięki jej zaangażowaniu koszykarki i koszykarze Czarnych Koszul będą mieli szansę wrócić do swojego odnowionego matecznika, za sprawą budowy nowej hali przy Konwiktorskiej 6. Jest to zatem dla nas znakomita okazja, aby złożyć podziękowania dla całego m.st. Warszawa i Pani Wiceprezydent za dotychczasowe i aktualne ogromne wsparcie dla naszego klubu i społeczności.

Pani Wiceprezydent m. st. Warszawy Renata Kaznowska z Prezesem SKK Polonia Warszawa Łukasze, Tusińskim, fot. Adrian Stykowski Fotografia

Sezon 2022/2023 będzie wyjątkowy – tak dla naszego Klubu, jak i m.st. Warszawa. Za sprawą bardzo dobrej postawy koszykarek SKK Polonia Warszawa w ekstraklasie w ubiegłym sezonie (7. miejsce w Energa Basket Lidze Kobiet po 21 latach rozbratu z najwyższą klasą rozgrywkową), nasz klub otrzymał zaproszenie do grającej w międzynarodowej obsadzie ligi EWBL. Dzięki współpracy z naszym miastem możliwy będzie klubowy debiut w europejskich pucharach.

To wielkie wyróżnienie, ale także ogromne wyzwanie i zobowiązanie. Miasto Stołeczne Warszawa to dla nas kluczowy Partner, dzięki któremu SKK Polonia Warszawa może rozwijać się sportowo, organizacyjnie, a powoli także i infrastrukturalnie, zaś koszykarki Polonii z dumą mogą reprezentować stolicę na ogólnopolskich i zagranicznych arenach.

Zapraszamy również do odwiedzenia oficjalnego portalu m.st. Warszawa, dostępnego pod adresem https://um.warszawa.pl/

Zdjęcie w tle grafiki  – fot. Krawczyk.photo

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Wyprawa do Gorzowa Wlkp. – w poszukiwaniu słabszych stron liderek ekstraklasy
28 stycznia 2023
Marta Sztąberska – wicemistrzyni świata z miasta 16 jezior 
28 stycznia 2023
Personalizowane koszulki SKK i KKS Polonia Warszawa – JUŻ W SPRZEDAŻY!
27 stycznia 2023

Twitter