Wyprawa do Rygi w najbliższy weekend – drugi turniej kwalifikacyjny EWBL

Już w najbliższy weekend – 10-11 grudnia 2022 roku – koszykarki SKK Polonia Warszawa zagrają w drugim turnieju kwalifikacyjnym EWBL (European Women’s Basketball League). Gospodarzem EWBL Stage 2 będzie TTT Rīga. Czarne Koszule na razie jako jedyny zespół mają status niepokonanych w tych europejskich rozgrywkach, a kolejne ewentualne zwycięstwa przybliżą naszą drużynę do awansu do najlepszej czwórki, która zmierzy się w turnieju finałowym.

Zmiany w składzie ligi EWBL

W porównaniu ze składem ogłaszanym przez włodarzy EWBL w październiku, nastąpiła jedna zmiana uczestnika w trwającym sezonie mianowicie grecką drużynę Eleftheria Moschatou (Grecja) zastąpił klub BK Frankivsk-Prykarpattia z Ukrainy. Ponadto w rozgrywkach rywalizują BC Neptūnas Klaipeda (Litwa), BK Levharti Chomutov (Czechy), Rīga Stradiņš University  (Łotwa), SBŠ Ostrava (Czechy), Šiaulių Šiauliai-Vilmers (Litwa) oraz BK TTT Rīga (Łotwa).

Turnieje Stage 1 i Stage 2 w Rydze

Zespoły z Kłajpedy i Chomutowa oraz akademiczki z Rygi rywalizowały z Polonią podczas pierwszego turnieju kwalifikacyjnego EWBL w Warszawie, gdzie nasze koszykarki okazały się mało gościnne, notując komplet zwycięstw. Z kolei ekipy z Ostrawy, Šiauliai i TTT Rīga rozegrały Stage 1 w okrojonym składzie (na razie bez drużyny z Iwano-Frankiwska) w dniach 11-13 listopada 2022 roku, także w stolicy Łotwy. Każda z drużyn solidarnie wygrała po jednym spotkaniu: najpierw gospodynie z Rygi pokonały SBŠ Ostrava (66:59), by w ostatnim dniu ulec Šiauliai (72:76), zaś czeska drużyna cieszyła się ze zwycięstwa w starciu z Litwinkami (85:64). Na razie to koszykarki Polonii liderują w łącznej stawce ośmiu zespołów EWBL, ale jak dotąd żadna z drużyn nie rozegrała więcej niż 3 z 7 zaplanowanych dla każdego zespołu meczów rundy zasadniczej.

W turnieju EWBL w Rydze oprócz koszykarek Polonii Warszawa wystąpią:

  • TTT Rīga – osiemnastokrotne mistrzynie Łotwy (w tym także aktualne), które wcześniej 21 razy wywalczyły najwyższe miejsce w lidze zrzeszającej zespoły z ZSRR gospodynie turnieju,
  • SBŠ Ostrava – w czeskiej ekstraklasie od 2014 r., 7. lokata w rozgrywkach krajowych w minionym sezonie – obecny bilans w lidze krajowej to 6 zwycięstw i 4 przegrane (czwarte miejsce),
  • BK Levharti Chomutov – w czeskiej ekstraklasie od 2019 r., 6. lokata (najwyższa w historii) w rozgrywkach krajowych w ubiegłym sezonie – pokonane już przez  Czarne Koszule w Warszawie i to trzycyfrowym wynikiem punktowym Polonistek.

Warto już dziś zanotować w kalendarzu daty i godziny meczów oraz inne ważne szczegóły.

=======================================================================

Informacje organizacyjne:

Termin: 10-11.12.2022

Miejsce: Hala  sportowa “Daugava”, Kr. Barona street 107, Ryga, Łotwa

Transmisja: Live: www.insports.tv (płatna)

Terminarz
10 GRUDNIA 2022 (SOBOTA)

15:30* SKK Polonia WarszawaSBŠ Ostrava
18:00 Levharti ChomutovTTT Rīga

11 GRUDNIA 2022 (NIEDZIELA)

10:00 SBŠ Ostrava – Levharti Chomutov
12:30 TTT Rīga – SKK Polonia Warszawa

* godziny podane wg czasu polskiego (CET)

Aktualne wyniki,statystyki i newsy (w języku angielskim): www.ewbl.eu/home

=======================================================================

Kadra Polonii na turniej w stolicy Łotwy

Sztab szkoleniowy Polonii Warszawa pod wodzą trenera Macieja Gordona zadecydował, że udział w turnieju w Rydze wezmą: Jessica Jackson, Andreona Keys, Martyna Leszczyńska, Marta Mistygacz, Anna Pawłowska, Wiktoria Stępień (zastąpiła zmagającą się z urazem Weronikę Preihs), Andjelina Radić, Sylwia Siemienas, Klaudia Sosnowska i Angeliki Vintsilaiou. Koszykarki i sztab Polonii na mecze EWBL polecą samolotem, a o transport lotniczy zadbał Portal Grupowe-Bilety.pl, Partner Wspierający naszego klubu. 

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Czarne Koszule zaprezentują się w drugiej odsłonie ligi EWBL. Więcej informacji o rywalkach Polonii podczas turnieju w Rydze – już niebawem!

Zdjęcie do grafiki tytułowej – fot. Krawczyk.photo

Głównym Partnerem SKK Polonia podczas koszykarskich krajowych rozgrywek ligowych w 2022 r. i rozgrywek europejskich jest m.st. Warszawa, które wspierając od lat koszykówkę kobiet i inne dyscypliny sportowe, przyczynia się do promocji aktywności ruchowej społeczeństwa

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Wiktoria Stępień i Marta Sztąberska w szerokiej kadrze reprezentacji Polski U23 w koszykówce 3×3!
25 marca 2023
Waleczna siódemka – koszykarki Polonii Warszawa kończą rozgrywki ligowe na etapie ćwierćfinału Play-Off
19 marca 2023
Kłopoty kadrowe koszykarek Polonii przed sobotnim ćwierćfinałem Play-Off
17 marca 2023

Twitter