Debiutanckie punkty Anny Pawłowskiej w reprezentacji Polski 5x5

1 miesiąc temu | 14.07.2024, 13:11

Pierwsze punkty Anny Pawłowskiej w reprezentacji Polski 5x5 stały się faktem! Koszykarka Polonii Warszawa pewnie wykorzystała oba rzuty wolne w wygranym przez Biało-Czerwone 74:55 towarzyskim meczu z Portoryko w Poznaniu! Polki tylko w pierwszej kwarcie (13:18) oddały  inicjatywę rywalkom, które zagrają w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Od drugiej odsłona nasza kadra prowadzona przez trenera Karola Kowalewskiego zaczęła sukcesywnie budować przewagę i pewnie zwyciężyła w tym spotkaniu.

Ania Pawłowska zameldowała się na parkiecie po 3:32 sekundach drugiej kwarty i w ciągu kolejnych niespełna dwóch minut wymusiła dwa przewinienia przeciwniczek. Drugie z nich przyniosło debiutanckie punkty naszej koszykarki w kadrze narodowej 5x5, gratulujemy! Ania wyróżniła się także – jak przystało na rozgrywającą – trzema asystami w meczu! Po jej zagraniach za 3 punkty trafiły Aleksandra Parzeńska oraz Martyna Pyka, zaś pod koszem faulowana była Kamila Borkowska, która pewnie wykorzystała rzuty wolne.

Anna Pawłowska (SKK Polonia Warszawa; druga od przodu) zdobyła debiutanckie punkty w kadrze narodowej 5x5; fot. Konrad Czapracki

Ponad 2,5 roku czekaliśmy na kolejne punkty koszykarki Czarnych Koszul w reprezentacji Polski 5x5! Poprzednim razem tę radość zawdzięczaliśmy Klaudii Sosnowskiej, która 12 listopada 2021 roku w meczu grupowym eliminacji do EuroBasketu 2023 zdobyła 7 oczek w meczu przeciwko Albanii (125:19 dla Polski). Przypomnijmy, że zarówno Klaudia jak i Ania z powodzeniem występują także w kadrze narodowej 3x3!

Gratulujemy serdecznie naszej zawodniczce pierwszych punktów w kadrze narodowej w koszykówce 5x5.

Szansa na powiększenie dorobku strzeleckiego już dziś – w sobotę 13 lipca 2024 r. o godz. 18:00 Polki zagrają w Poznaniu z Niemkami. Z kolei w niedzielę o 13:30 nasza kadra narodowa zmierzy się z Portugalią, a transmisję na żywo z tego spotkania przeprowadzi stacja TVP3 Poznań.

Głównym Partnerem Klubu SKK Polonia Warszawa podczas krajowych i europejskich rozgrywek jest m.st. Warszawa, które wspierając od lat koszykówkę kobiet i inne dyscypliny sportowe, przyczynia się do promocji aktywności ruchowej społeczeństwa