Każda seria kiedyś się kończy, czyli Gorzów Wielkopolski zdobyty!

4 dni temu | 13.10.2024, 21:31

Od momentu powrotu do rozgrywek ekstraklasy w starciach AZS-u AJP Gorzów Wielkopolski z SKK Polonia Warszawa zawsze górą były koszykarki z województwa lubuskiego. Tym razem, po dobrej postawie w inauguracyjnym meczu z Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin, koszykarki Dumy Stolicy jechały na zachód z podniesioną głową i chęcią walki o pełną pulę. Jak się okazało, słusznie. Każda seria się kiedyś kończy i tym razem to Polonia Warszawa wraca do stolicy z kompletem punktów. SKK Polonia Warszawa wygrywa z PolskaStrefaInwestycji ENEA AJP Gorzów Wlkp. 74:62!

W przedmeczowej wypowiedzi trener Jérôme Fournier zapowiadał „atmosferę gotowości i skupienia, gdy nadarzy się okazja do sprawdzenia naszego przygotowania”. Zespół z Gorzowa Wielkopolskiego natomiast przystępował do tego meczu po wyraźnej ligowej porażce w wyjazdowym starciu z VBW Gdynia oraz niespodziewanej przegranej w rozgrywkach EuroCup w czeskim Chomutovie. W pierwszej kwarcie koszykarki Polonii pokazały oblicze dobrze znane kibicom z drugiej, bardzo dobrej odsłony spotkania inaugurującego rozgrywki Orlen Basket Ligi Kobiet (OBLK) 2024/2025. Wchodzenie w pojedynki fizyczne, mocna i zdecydowana obrona, a w ataku odważne decyzje rzutowe. W pierwszych 10 minutach prawdziwy show dała Daria Dubniuk, trafiając 3 razy zza łuku. Kolejne dwa celne rzuty z dystansu dołożyły Marta Masłowska oraz Kornelia Bukowczan (dla której były to pierwsze punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej). Po pierwszej kwarcie prowadzenie Polonii miało także wymiar mocno symboliczny – 19:11.

#7 Daria Dubniuk; fot. Krawczyk.photo

Druga kwarta to zdecydowany powrót do gry gospodyń. W tej części meczu kolejnymi celnymi rzutami z dystansu popisywała się Klaudia Gertchen. Wynik ponownie zaczął oscylować w okolicach remisu. W Polonii swoją mocną stronę, czyli daleki półdystans, przypomniała Javyn Nicholson, "trójkę" dorzuciła Marta Masłowska. Do przerwy prowadzenie Polonii Warszawa zmalało do 2 punktów, 35:33.

Po przerwie aż do połowy trzeciej kwarty obserwowaliśmy spadek skuteczności z obydwu stron. Drobny impas przełamały kolejny raz Nicholson z dalekiego półdystansu oraz Dubniuk, zdobywając punkty po szybkim ataku. Przy wynik 43:38 dla Polonii o przerwę na żądanie w celu uspokojenia gry musiał poprosić trener gospodyń Dariusz Maciejewski. Po tej krótkiej pauzie bardzo ważne 3 punkty z dystansu dorzuciła Daria Dubniuk (20 punktów w meczu), powiększając przewagę do 8 punktów. Konsekwencja w poczynaniach i realizowanie przedmeczowych założeń pozwoliły koszykarkom Polonii Warszawa stopniowo budować przewagę. Na nieco ponad 2 minuty do końca trzeciej kwarty wynosiła ona już 11 punktów (51:40). Gorzowianki w grze utrzymała seria punktów Rebeki Mikulasikovej, która pokazała dobrą skuteczność w strefie podkoszowej. Na koniec tej odsłony kolejny celny rzut z dystansu dołożyła Anna Pawłowska i po 30 minutach wynik to 56:48 dla Polonii.

#5 Sierra Moore; fot. Krawczyk.photo

W czwartej kwarcie kolejne 3 punkty dołożyła Marta Masłowska i była to już 9. celna "trójka" Polonii w tym spotkaniu. W połowie tej kwarty po przechwycie i kontrze Sierry Moore przewaga warszawianek urosła już do 13 punktów (66:53). Gorzowskie koszykarki zmuszone były przyspieszyć i odrabiać straty, jednak Czarne Koszule dotrzymały tempa i aż do samego końca utrzymywały bezpieczną przewagę. Ostatecznie Polonia Warszawa wygrała pewnie 74:62.

Za tydzień kolejne starcie z mocnym rywalem. Do Warszawy przyjeżdża aktualny Mistrz Polski - KGHM BC Polkowice (niedziela, 20 października godz. 14:00). Zapowiada się pasjonujące popołudnie w Centrum Sportu Wilanów. Zapraszamy!

PolskaStrefaInwestycji ENEA AJP Gorzów Wlkp. 62:74 SKK Polonia Warszawa

(11:19 | 22:16 | 15:21 | 14:18)

Punktowały:

SKK Polonia Warszawa: Daria Dubniuk 20, Javyn Nicholson 17 (11 zb.), Anna Pawłowska 11, Sierra Moore 8, Marta Masłowska 8, Marzena Marciniak 3, Kornelia Bukowczan 3, Serena Manala 2, Bożena Puter 2, Klaudia Sosnowska 0, Alicja Janczak 0.