Knock-down w pierwszej kwarcie – wyraźna przegrana w Gorzowie Wlkp.

9 miesięcy temu | 07.12.2023, 15:21
Knock-down  w pierwszej kwarcie – wyraźna przegrana w Gorzowie Wlkp.

Koszykarkom Polonii Warszawa nie udało się nawiązać walki w meczu Polską Strefą Inwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski. Brązowe medalistki i uczestniczki EuroCup Women okazały się zbyt mocnymi rywalkami dla naszego zespołu. Koszykarki Polonii wyraźnie przegrały w Mikołajki w Gorzowie Wlkp., ulegając gospodyniom 54:84.

Knock-down w pierwszej odsłonie

Przebieg spotkania ustawiła pierwsza kwarta, którą gospodynie wygrały wysoko 25:8, trafiając między innymi 5 razy zza łuku. W tym elemencie brylowały w tej partii Australijka Chloe Bibby oraz Węgierka Nora Wentzel (każda dwa skuteczne rzuty za 3 pkt). AZS Gorzów w połowie pierwszej partii prowadził aż 13:0.

Pierwsze punkty w spotkaniu nasza drużyna zdobyła po ponad 5 minutach gry, za sprawą celnej „trójki” Martyny Leszczyńskiej. W ciągu pierwszych 10 minut meczu konto Czarnych Koszul wzbogaciło się zaledwie o 5 kolejnych punktów, dzięki celnemu rzutowi wolnemu tej samej zawodniczki oraz trafieniom za 2 pkt Kayli Wells i Anny Pawłowskiej.

Próba powstania „z desek”

Polonistki próbowały jeszcze nawiązać walkę o zmniejszenie przewagi w drugiej odsłonie. Gorzowianki szybko jednak zaczęły kryć na całym boisku i nasze zawodniczki obwodowe miały kłopot z przeprowadzeniem piłki na pole ataku. Mimo to druga partia miała bardziej wyrównany przebieg i gospodynie wygrały ją tylko 19:15.

Ozdobą pierwszych 20 minut gry było niekonwencjonalne trafienie Anny Pawłowskiej za 3 pkt, niemal równo z syreną kończącą pierwszą połowę. Jednak już do przerwy strata Czarnych Koszul do rywalek wynosiła 21 pkt (23:44). W barwach Polonii w pierwszych 20 minutach najlepiej punktowała Kayla Wells (9 pkt, w tym 1x3pkt), zaś w walce na tablicy najskuteczniejsza była Zada Williams z 5 zbiórkami.R

Ostrzał z dystansu

Po przerwie gorzowianki spokojnie kontrolowały przebieg spotkania. Polonistki miały ogromny problem z przedostaniem się w „pomalowane” przeciwniczek. W związku z tym ze zmiennym szczęściem próbowały rzutów z dystansu. W trzeciej kwarcie ta sztuka udała się po jednym razie Hannie Crymble, Marcie Masłowskiej i Weronice Preihs. Przyniosło to wynik 18:23 w tej partii.

W ostatniej odsłonie zza łuku wstrzeliły się ponownie Masłowska i Leszczyńska oraz Julia Berezowska. W końcówce spotkania trener zespołu gospodyń Dariusz Maciejewski wpuścił na parkiet kilka zawodniczek U23: Wiktorię Kuczyńską, Gabrielę Lebiecką i Ewelinę Śmiałek. Grając w odmłodzonym składzie gorzowianki wygrały także i ostatnią kwartę (17:13), pomimo starań naszej drużyny.

Bezlitosne statystyki zespołowe

Koszykarki Polonii nie miały niestety tego dnia zbyt wielu argumentów, aby poprawić wynik w drugiej połowie. Tylko 10 celnych rzutów za 2 pkt i 27% skuteczności Polonii przy 23 pkt i 57% rywalek, niemal 2 razy większa liczba strat (18 wobec 11), przegrana „deska” (32 do 43 w zbiórkach) i zaledwie 4 rzuty wolne (w tym jeden celny, gorzowianki 14/18) w przekroju całego meczu to kilka „kamyczków do ogródka” naszego zespołu. Na otarcie łez kibicom Polonii pozostała lepsza skuteczność za 3 pkt naszej drużyny (11/26 prób przy 8/23 rywalek), jednak w dużej mierze wynikała ona ze wspomnianych ogromnych problemów z przedostaniem się do strefy podkoszowej gorzowianek.

Indywidualne osiągnięcia

Kayla Wells (z piłką)– jeden z jaśniejszych punktów w składzie Polonii Warszawa
w meczu w Gorzowie Wlkp.; fot. Piotr Kaczmarek, AZS AJP Gorzów Wlkp.

W Gorzowie Wlkp. punktowało 10 z 11 grających w tym meczu koszykarek Polonii. Najskuteczniejsza była Kayla Wells (16 pkt, 2x3 pkt), a o połowę mniejszą zdobycz punktową zgromadziła Weronika Preihs (8 pkt, 2x3pkt). Niezły występ zaliczyła też Martyna Leszczyńska, notując 7 pkt i 6 zbiórek. Z kolei 5 asyst rozdała Zuzanna Sklepowicz. Po stronie rywalek aż 5 zawodniczek zakończyło mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Wśród nich brylowały Chloe Bibby (14 pkt i 8 zbiórek), Elena Tsineke (13 pkt, 4/5 za 2 pkt, 8 asyst, 4 przechwyty) i Weronika Telenga (double-double: 11 pkt i 10 zbiórek). Gratulujemy przeciwniczkom zdecydowanej wygranej, a naszemu zespołowi dziękujemy za próbę nawiązania walki o poprawę rezultatu!

A już w najbliższą niedzielę – 10 grudnia 2023 r. o godz. 20:00 – koszykarki Polonii czeka kolejna ciężka przeprawa. Tym razem zmierzymy się z mistrzyniami Polski na ich terenie. Liczymy na mocne wsparcie kibiców Czarnych Koszul dla naszego zespołu w niedalekim Lublinie.

06.12.2023

Polska Strefa Inwestycji Enea AJP Gorzów - SKK Polonia Warszawa 84:54 (25:8, 19:15, 23:18, 17:13)

AZS Gorzów: Chloe Bibby 14 (2x3pkt, 8 zbiórek), Anna Jakubiuk 13 (1x3pkt, 5 zbiórek), Elena Tsineke 13 (8 asyst), Weronika Telenga 11 (10 zbiórek), Stephanie Jones 10 (8 zbiórek), Aleksandra Pszczolarska 8 (2x3pkt), Nora Wentzel 8 (2x3pkt, 5 asyst), Gabriela Lebiecka 5 (1x3pkt), Wiktoria Kuczyńska 2, Ewelina Śmiałek 0

SKK Polonia: Kayla Wells 16 (2x3pkt), Weronika Preihs 8 (2x3pkt), Martyna Leszczyńska 7 (2x3pkt), Marta Masłowska 6 (2x3pkt), Anna Pawłowska 5 (1x3pkt), Zada Williams 4 (7 zbiórek), Julia Berezowska 3 (1x3 pkt), Hanna Crymble 3 (1x3 pkt), Alicja Janczak 2, Nicola Batura 0, Zuzanna Sklepowicz 0 (5 asyst)

Głównym Partnerem Klubu SKK Polonia Warszawa podczas krajowych i europejskich rozgrywek jest m.st. Warszawa, które wspierając od lat koszykówkę kobiet i inne dyscypliny sportowe, przyczynia się do promocji aktywności ruchowej społeczeństwa